(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Seat leon (Nr 5393290)

Seat leon

Marka i model:

Seat leon

Waga w kg (łączna):

1321

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1085.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Gießen

Od 11 lis 2019 do 13 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Puławy

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.