Seat León (Nr 5455654)

Seat León

Marka i model:

SEAT León

Waga w kg (łączna):

1390.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Martynika, Fort-De-France

Od 24 lut 2020 do 25 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.