Seat Leon (Nr 5906353)

Marka i model:

Seat Leon

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2838.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 29 cze 2020 do 12 lip 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 27 lip 2020 do 9 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.