(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Leon (Nr 6656932)

SEAT Leon
Waga
Sztuk
SEAT Leon 3 Gen. (2012 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
426 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1322 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1322 kg
Dystans
3365 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Zakliczyn

Od 1 gru 2020 do 15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 15 gru 2020 do 30 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.