SEAT Leon (Nr 6805088)

SEAT Leon
Waga
Sztuk
SEAT Leon 3 Gen. (2012 - 2020) FR hatchback 5-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1345 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1345 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 28 lut 2021 do 5 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.