(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT Leon (Nr 7537328)

SEAT Leon
Waga
Sztuk
SEAT Leon 3 Gen. (2012 - 2020) FR hatchback 5-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1284 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1284 kg
Dystans
690 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalonia, Sant Cugat Del Vallès

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.