SEAT Leon (Nr 7659435)

Waga
Sztuk
SEAT Leon 3 Gen. (2012 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
426 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1255 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1255 kg
Dystans
277 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 sie 2021 do 3 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 2 sie 2021 do 3 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.