SEAT Leon x 1, SEAT Ibiza x 1 (Nr 6445167)

SEAT Leon x 1, SEAT Ibiza x 1
Waga Sztuk:
SEAT Leon 1 Gen. (1999 - 2005) Hatchback
Długość
418 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1558 kg
1
Sprawny*:
Tak
SEAT Ibiza 3 Gen. (2002 - 2006) Hatchback 3-Puertas
Długość
395 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1192 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2750 kg
Dystans: 1904 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Yorkshire, Sheffield

Od 14 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

Od 14 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.