SEAT Leon x 8 (Nr 6686583)

SEAT Leon x 8
Waga Sztuk:
SEAT Leon 1 Gen. (1999 - 2005) Hatchback
Długość
418 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1558 kg
8
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 12464 kg
Dystans 864 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.