Seat marbella (Nr 4816092)

Marka i model:

Seat marbella

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1053.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 3 kwi 2020 do 7 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Estepona

Od 7 kwi 2020 do 9 kwi 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.