(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat Marbella (Nr 5262058)

Seat Marbella

Marka i model:

Seat Marbella

Waga w kg (łączna):

4500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1319.00 km

Adres i termin nadania

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

14 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

21 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.