(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat Panda (Nr 5711182)

Seat Panda

Marka i model:

Seat Marbella

Waga w kg (łączna):

680

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1319.00 km

Adres i termin nadania

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

14 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 14 mar 2020 do 20 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.