(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seat, peugeot (Nr 5825202)

Seat, peugeot

Marka i model:

308cc, ibisa

Waga w kg (łączna):

2700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2345.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 28 lut 2020 do 15 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Katania

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.