(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Seat Toledo (Nr 4799420)

Marka i model:

Seat Toledo

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

2800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2976.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Alcala De Henares

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Kolbuszowa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.