(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SEAT toledo (Nr 5299418)

SEAT toledo

Marka i model:

SEAT toledo

Waga w kg (łączna):

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1787.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Fuenlabrada

Od 20 gru 2019 do 22 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Nürburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.