(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SEAT Toledo x 1, Skoda Superb x 1 (Nr 6423677)

Waga
Sztuk
SEAT Toledo 3 Gen. (2004 - 2010) Hatchback
Długość
445 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
156 cm
ok.
1489 kg
1
Sprawny*:
Tak
Skoda Superb 2 Gen. (2008 - 2013) Liftback
Długość
483 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1714 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
3203 kg
Dystans
2869 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Legionowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.