(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Seekajak (Nr 5411094)

Seekajak

Długość [m]:

5.0

Szerokość [m]:

046

Wysokość [m]:

0.20

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 837.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Turgowia, Güttingen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj transportuje się na górze auta, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalistyczne mocowania. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka podczas jazdy, można ułożyć elastyczny materiał na mocowaniach bagażnika np. podłożyć ręcznik. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi klamrami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, samochód należy odpowiednio oznakować. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien również wystawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. Sporadycznie, kiedy ładunek wystaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Innym sposobem transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Transport kajaka wymaga specjalnej ostrożności, z tego powodu warto zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dostarczenie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za transport kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 PLN. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 zł.