(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Segelboot Dufour 2800 (Nr 5380314)

Długość [m]:

8.30

Szerokość [m]:

2.90

Wysokość [m]:

3.10

Waga w kg (łączna):

2900

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 517.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburg, Roermond

Od 30 kwi 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lubeka

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Aby uzyskać najlepszą wycenę za przewóz jachtu, należy podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się od końca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu jachtu. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą przyczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, gdy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze jachtu jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszystkie elementy, które pozostały na łodzi żaglowej powinny być ochronione i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu łodzi żaglowej
Ceny transportu żaglówki zależne są na ogół od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy przewozie jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.