(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Segelyacht (Nr 6159351)

Segelyacht

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

1050

Dystans: 1701.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Šibensko-Kninska Županija, Murter

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Grn

18 wrz 2020


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy otrzymać dokładną wycenę za przewóz jachtu, trzeba podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie parametry można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą naczepę i spełnić obowiązujące wymogi narzucone przepisami drogowymi.

W przypadku, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie przedmioty, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu łodzi żaglowej
Ceny przewozu żaglówki związane są głównie od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy przewozie łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.