Segelyacht contest 30 (Nr 6442068)

Segelyacht contest 30

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

3.15

Wysokość [m]:

2.50

Waga w kg (łączna):

4300

Budżet zlecenia [€]:

2000

Dystans: 962.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Flensburg

Od 15 maj 2021 do 20 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Aby dostać najlepszą wycenę za transport jachtu, należy podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się od końca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą naczepę i spełnić formalne zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, gdy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie rzeczy, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu jachtu
Koszty przewozu łodzi żaglowej uzależnione są przede wszystkim od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, a także od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.