(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

sembradora horsch PRONTO 9DC (Nr 5545635)

Marka i model:

horsch pronto 9dc

Długość [m]:

7.9

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

9000

Budżet zlecenia [€]:

3500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2243.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Dessau-Roßlau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Santa María La Real De Nieva

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych niejednokrotnie jest przewozem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Ogromne maszyny uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie jeździć po polskich trasach, bowiem ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Europie. Komplikację powodować może dodatkowo napór osi maszyn uprawnych, który przerasta zasady dopuszczalne dla większej części szos.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych zazwyczaj stosuje się przyczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni posiadać prawidłowo dostosowanymi lawetami, które mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przekracza dozwolone zasady rozmiarem lub ciężarem, konieczne jest dostanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

Koszt transportu urządzenia uprawnego jest związana od wielkości, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być również czas transportu.