(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

serwis obiadowy (Nr 5476582)

serwis obiadowy

Długość [m]:

60

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

60

Waga w kg (łączna):

25

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

delikatne szklo

Opakowanie ładunku:

karton

Dystans: 2334.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borzechowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Irvinestown

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych warto z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość ochronienia paczki – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Niezajętą przestrzeń pakunku warto zapełnić miękkimi fragmentami ochronnymi. Szkło najlepiej owinąć w folię bąbelkową – wyjątkowo swoje zainteresowanie należy poświęcić elementom delikatnym oraz pamiętać, żeby wypełnić niezajęte miejsca w pudle, aby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz zabezpieczenia rzeczy folią, decydujące będzie również otoczenie przedmiotu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Kiedy przewozimy wielkie tłukące się elementy przykładowo szklane półki, to należy ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot zawijamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle oraz drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z podobnym napisem.

Małe szklane przedmioty na przykład kieliszki, lampki można owinąć starymi kartkami z magazynów lub papierem. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, na przykład lampy lub telewizory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, jak np. bluzki oraz gąbki.

Koszt przewozu elementów łatwo tłukących się zależy od ciężaru, formatów, trasy i terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, kiedy wymagamy zastosowania specjalnych materiałów ochraniających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek niecałe 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.