(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-10-28 02:46

Shar pie

(Nr 2119854)
Shar pie

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 341.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować autem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Cleckheaton, BD19 3NU, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, SE15, Wielka Brytania

Termin elastyczny