(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Sharan (Nr 5045178)

Sharan

Marka i model:

Sharan

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 737.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Abensberg

Od 11 wrz 2019 do 16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Od 12 wrz 2019 do 17 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.