Shelby (Nr 6040934)

Shelby

Marka i model:

Ford

Waga w kg (łączna):

2500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5186.00 km

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

Od 1 lip 2020 do 1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 5 sie 2020 do 3 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.