Sheprador (Nr 6208398)

Sheprador

Waga w kg (łączna):

2

Dystans: 1356.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Świdwin

Od 9 sie 2020 do 10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 11 sie 2020 do 12 sie 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy należyty transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.