(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Shinerai 250cc (Nr 6045895)

Shinerai 250cc

Marka i model:

Shinerai

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 564.00 km

Adres i termin nadania

Ekwador, Pichincha, Quito

Od 30 lip 2020 do 7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Prowincja El Oro, Balsas

Od 8 sie 2020 do 1 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.