(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Shistzu (Nr 5785218)

Shistzu

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2683.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tarnowskie Góry

Od 29 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.