(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Shitzu (Nr 4887774)

Waga w kg (łączna):

7.00

Dystans: 1116.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Jarosław

15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Neuburg An Der Donau

16 wrz 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.