(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Shitzu (Nr 5535819)

Waga w kg (łączna):

7

Dystans: 1696.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

27 gru 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Watford

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.