Shitzu (Nr 8045896)

Shitzu
Waga
Sztuk
Shitzu
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
409 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Ekwador, Pichincha, Quito

Od 25 wrz 2021 do 9 paź 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 28 wrz 2021 do 14 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.