siedem belek drewnianych o wymiarach ~15/25cm o długości 3-3,5m (Nr 6022851)

siedem belek drewnianych o wymiarach ~15/25cm o długości 3-3,5m

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.25

Waga w kg (łączna):

200

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 543.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Banie

Od 20 kwi 2020 do 21 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Konstancin-Jeziorna

31 maj 2020


Transport innych ładunków

Transport innych ładunków

Koszt przewozu różnych towarów jest uzależniony od wielkości towaru, daty transportu jak również od odcinka między miejscem załadunku i wyładunku.

Kategorie ładunków

Przewóz ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią platformę, na której ustawia się mniejsze rzeczy lub opakowania. Najbardziej znanym gatunkiem palety są palety euro. Na nich często transportuje się artykuły spożywcze, szkło, artykuły budowlane (np., terakota, kamień itd.), drzwi jak również materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić samochodem ciężarowym oraz zajmuje zaledwie część przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy przewozu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do tego typu przewozu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Kontenery – Transport pewnych ładunków może wymagać pojemnika metalowego – przede wszystkim przy przewozie towarów w postaci płynu i towarów sypkich. W kontenerach można także transportować towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie ładunków płynnych i sypkich – można rozpoznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – ładunki, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do ładunków innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.