(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-05-01 22:08

Siewnik

(Nr 2651528)
Siewnik

Marka i model:

Vaderstad

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.9

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

3500.00

Dystans: 315.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych z reguły bywa transportem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Ogromne maszyny rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie poruszać się po jezdniach, bo ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w UE. Utrudnienie przedstawiać może także napór osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta zasady możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają odpowiednio dostosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, gdy maszyna przekracza dozwolone zasady rozmiarem lub wagą, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu ciągników rolniczych

    Cena transportu ciągnika uprawnego jest związana od gabarytów, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być również termin przewozu.

Adres i termin nadania

Złocieniec, 78-520, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gostynin, 09-500, Polska

Termin elastyczny