(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-27 09:28

Siewnik 3m szerokość

(Nr 2636888)

Marka i model:

Pottinger Terrasem

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2.88

Waga w kg (łączna):

5000.00

Dystans: 155.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów uprawnych prawie zawsze bywa przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Olbrzymie urządzenia uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą swobodnie jeździć po ulicach, bo ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Trudność stanowić może dodatkowo nacisk osi maszyn uprawnych, który przerasta standardy możliwe dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły używa się przyczepy rodzaju semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych mają stosownie przystosowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć ciągniki uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przewyższa dozwolone standardy wielkością lub ciężarem, wymagane jest odebranie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

    Cena transportu urządzenia rolniczego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być również czas przewozu.

Adres i termin nadania

Nosków, 63-233, Polska

Od 2 maj 2018 do 11 maj 2018

Adres i termin dostawy

Dzikowice, 67-300, Polska

Termin elastyczny