(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Siewnik do kukurydzy (Nr 8272023)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Siewnik do kukurydzy
320 x 235 x 160 cm
1350 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1350 kg
Dystans
769 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Linden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Janków Zaleśny

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych prawie zawsze bywa przewozem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Duże pojazdy uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny swobodnie poruszać się po jezdniach, ponieważ ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Przeszkodę przedstawiać może także napór osi urządzeń rolniczych, który przewyższa normy dopuszczalne dla większej części szos.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych z reguły korzysta się z naczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych mają stosownie przysposobionymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli pojazd przerasta dopuszczalne normy rozmiarem lub ciężarem, konieczne jest odebranie specjalnego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Koszt transportu ciągnika rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo czas transportu.