(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Siewnik do kukurydzy kuhm maxima 3ts (Nr 7631160)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Siewnik do kukurydzy kuhm maxima 3ts
230 x 400 x 200 cm
1500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1500 kg
Dystans
322 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Krzycko Wielkie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Kozłów Szlachecki

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych z reguły bywa przewozem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny swobodnie przemieszczać się po ulicach, ze względu na fakt, że ich wymiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w Europie. Utrudnienie stanowić może również napór osi maszyn rolniczych, który przerasta normy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych często korzysta się z przyczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych posiadają prawidłowo dostosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć maszyny rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy maszyna przewyższa dopuszczalne zasady rozmiarem lub ciężarem, konieczne będzie odebranie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Koszt przewozu ciągnika rolniczego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze czas transportu.