(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Siewnik do zboża (Nr 7616413)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Siewnik do zboża
100 x 350 x 150 cm
500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
500 kg
Dystans
211 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Szubin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kiernozia

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych nierzadko bywa transportem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkoformatowe pojazdy uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą swobodnie poruszać się po ulicach, jako że ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Europie. Trudność stanowić może także nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przerasta reguły możliwe dla większej części szos.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły stosuje się przyczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych mają należycie przystosowanymi lawetami, które są w stanie przetransportować maszyny rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przewyższa dopuszczalne standardy gabarytami lub ciężarem, potrzebne będzie uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu ciągników uprawnych

Koszt przewozu maszyny rolniczego jest związana od wielkości, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również czas transportu.