(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Siewnik Unia Focus (Nr 6071414)

Siewnik Unia Focus

Marka i model:

Unia Focus

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 340.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Pisarzowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zadzim

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych często bywa transportem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione swobodnie jeździć po polskich trasach, jako że ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Trudność stanowić może jeszcze napór osi pojazdów uprawnych, jaki przekracza normy dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze korzysta się z naczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych posiadają prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli pojazd przerasta możliwe zasady wielkością lub ciężarem, konieczne jest odebranie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu pojazdów uprawnych

Cena przewozu ciągnika rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być jeszcze czas transportu.