Silla scooter minusvalido (Nr 5749542)

Silla scooter minusvalido

Marka i model:

Silla scooter minusvalido

Waga w kg (łączna):

70.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 413.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Gandia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.