(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Silnik (Nr 5962824)

Długość [m]:

1200

Szerokość [m]:

1250

Wysokość [m]:

1000

Waga w kg (łączna):

150

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

silnik luzem ale jakas moge go opakowac

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 713.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Kostrzyn Nad Odrą

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Ering

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Transport innych ładunków

Koszt przewozu pozostałych ładunków jest zależny od rozmiaru ładunku, daty przewozu oraz dystansu między miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - obejmują platformę, na której ustawia się nieduże przedmioty lub paczki. Najbardziej używanym gatunkiem palety są palety euro. Na paletach najczęściej przewozi się meble, paczki, artykuły budowlane (np., farby, panele itd.), drzwi jak także materiały chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić samochodem ciężarowym i zapełnia jedynie fragment przestrzeni do załadunku. Przy takim typie przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie przewozu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Kontenery – Transport niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – głównie w przypadku transportu towarów w postaci płynu oraz towarów sypkich. W kontenerach można też przewozić towary drobne w paczkach – skrzyniach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i sypkich – bez problemu można poznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej w tył lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące przewozu popiołu czy transportu okien.