(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Silnik Junak M10. Transport z mazowieckiego na mazury. (Nr 189398)

Marka i model:

Junak M10

Dystans: 344.40 km

Adres i termin nadania

Polska, Błędów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Węgorzewo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.