(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Silnik półpaleta (Nr 5467132)

Silnik półpaleta

Długość [m]:

60

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

60

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 567.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Gemeinde Münichreith-Laimbach

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Kargowa

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz różnych ładunków

Koszt transportu różnych towarów jest uzależniony od wielkości ładunku, daty przewozu jak również od odległości między miejscem załadunku i wyładunku.

Kategorie ładunków

Przewóz ładunków rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią podstawę, na której można układać mniejsze przedmioty lub opakowania. Najbardziej używanym typem palety są palety euro. Na nich często transportuje się artykuły spożywcze, paczki, produkty budowlane (np., terakota, kamień itd.), drzwi jak także artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić samochodem ciężarowym i zajmuje zaledwie fragment przestrzeni do załadunku. Przy takim typie transportu stosuje się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy transportu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Przy takim typie transportu stosuje się różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz pewnych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu towarów płynnych oraz ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować drobnicę w paczkach – workach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i kawałkowych – można rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej w tył lub na bok.

Pozostałe towary – towary, które nie zaliczają się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu okien.