(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Silnik V8 ze skrzynią biegów (Nr 3923438)

Długość [m]:

1.80

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

80

Waga w kg (łączna):

350.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 503.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń i sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który musi rzetelnie zabezpieczyć sprzęt, aby uniknąć uszkodzeń, otarć oraz wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu wymienia się: frezarki, wyważarki, schładzarki, przesiewacze, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, piece, maszyny czyszczące, podnośniki jak i dużo innych.

Cena transportu urządzeń i sprzętu

Cena transportu maszyn lub sprzętu jest zależna głównie od wymiarów i ciężaru przedmiotu oraz od odległości od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Z reguły transport urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania właściwych koncesji jak i specjalistycznej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W obrębie kraju śr. cena  przewozu urządzenia kosztuje 1,28 zł za kilometr. Orientacyjnie np., transport maszyny wulkanizacyjnej na terenie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z ceną około 1,02 zł za kilometr.

Cena transportu urządzeń lub sprzętu za granicą

Popularnymi kierunkami w zagranicznym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu za 1 km przy trasie Polska – Wielka Brytania wynosi 0,70 PLN. Orientacyjnie np., transport spawarki do Anglii będzie kosztował blisko 0,23 zł/km. Natomiast na odcinku Polska – Niemcy za transport urządzeń poniesiemy koszt prawie 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka zapłacimy prawie 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.