(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

silnik zaburtowy (Nr 8131358)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
silnik zaburtowy
120 x 60 x 20 cm
48 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
48 kg
Dystans
494 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 6 lis 2021 do 13 lis 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płock

13 lis 2021


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” figuruje wiele różnych pojazdów pływających. Zaczynając od niewielkich, jak: kajaki, motorówki, po przez większe, takie jak: jachty. Przy transporcie łodzi motorowych, przede wszystkim tych mających większe gabaryty, zasadniczą kwestią jest ich waga. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi mieć świadomość czy transport przekroczy 3,5 t. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL przez co firma transportowa musi posiadać w ciężarówce aparaturę typu: viaBox.

Podczas przewozu motorówki - niezależnie od jej gatunku - dobrze jest pousuwać jak największą liczbę przedmiotów ruchomych, a te które zostaną przytwierdzić tak, żeby się nie przemieszczały. Dobrze jest mieć wiedzę, że rzeczy przemieszczające się potrafią uszkodzić motorówkę w jakimś stopniu.

Koszt przewozu motorówki czy też jachtu w głównej mierze uzależniony jest od ciężaru, wielkości i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Gdy osobiście nie możemy przetransportować łódź, zalecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za darmo ofertę, a w parę sekund wiadomość zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują zadeklarowany ładunek oraz zgłoszą swoje wyceny. Dzięki temu w jednym miejscu posiada się dostęp do dużej liczby wycen rozmaitych firm przewozowych. Czym skrupulatniej będzie opisany ładunek, tym bardziej dopasowana będzie podana cena takiego transportu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w zakresie 0,3-0,5 zł/km. Cena motorówki średniego rozmiaru, zazwyczaj zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt sporego jachtu - to zazwyczaj przedział od 2,5 do 3 złotych za kilometr.