(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Simson (Nr 4965934)

Simson

Marka i model:

Simson

Waga w kg (łączna):

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 767.00 km

Adres i termin nadania

Węgry, Węgry, Úrhida, Komitat Fejér, Ungarn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Günzach

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.