(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Simson (Nr 5110522)

Marka i model:

Simson duo

Waga w kg (łączna):

100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 324.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Złotów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Bolesławiec

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.