(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Simson (Nr 7237522)

Waga
Sztuk
Simson
Długość
160 cm
80 kg
1
Łączna waga:
80 kg
Dystans
278 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Stare Olesno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Lubań

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.