(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Simson (Nr 8286056)

Waga
Sztuk
Simson
Długość
170 cm
75 kg
1
Łączna waga:
75 kg
Dystans
286 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 1207

Cena: 230 zł brutto

Nadanie: Termin elastyczny
Dostawa: Termin elastyczny

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Maurzyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Brzeg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.