(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Simson duo (Nr 5343126)

Simson duo

Marka i model:

Simson duo

Waga w kg (łączna):

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 956.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Węgorzewo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Salzgitter

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.