(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 22:00

Simson motorower

(Nr 2651508)

Marka i model:

Simson habicht 50

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 824.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Dźwierzuty, 12-120, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Helmstedt, 38350, Niemcy

Termin elastyczny